4 tipy, jak si dopřát domácí pedikúru
Pokaždé, když konečně můžeme schovat teplé boty do botníku a vyndat sandálky, je to pro nás i naše nohy velký svátek. Do sandálů ale patří nožky hlaďounké a upravené, proto je naprosto zásadní nepodcenit pedikúru.
Pedikúra ovšem není jen o estetické stránce našich chodidel. Pokud ji dlouhodobě podceňujete, hrozí vám zarůstání nehtů, kuří oka, případně bolestivé praskliny ve zrohovatělé kůži. Tyto zdravotní potíže jsou pochopitelně mnohem závažnější, než je nevzhledná olupující se suchá kůže.
Jak si udělat pedikúru doma
Na začátku léta je shánění volného termínu u pedikérky naprosto marná mise, takže jestli máte nohy zdravé, bez plísně či kuřích ok, dokážete si chodidla vyhladit sama. A s našimi tipy vám to půjde o poznání lépe.
1. Vhodné nástroje
Pedikúra není jen vyhlazení chodidel, ale také úprava nehtů. A na všechno potřebujete vhodné pomůcky. Na paty si určitě připravte pemzu nebo škrabku, na úpravu nehtů potřebujete nůžky nebo kleštičky a dobrý pilník (ideálně papírový nebo skleněný, ty nehty neničí).
2. Příprava nohou
Než začnete se samotnou pedikúrou, potřebujete mít nohy na celý ten proces připravené. To znamená odlakovat nehty a nohám dopřát teplou lázeň se solí, díky níž kůže na patách krásně změkne a zvláční.
3. Odstranění ztvrdlé kůže
Změklou kůži se vám povede celkem dobře odstranit pemzou nebo škrabkou na paty. Rozhodně se sami nepokoušejte odstranit kůži skalpelem nebo žiletkou. Po obroušené zrohovatělé kůže naneste na chodidla peeling a využijte jeho abrazivní funkce k dohlazení pat a chodidel. Nakonec dopřejte chodidlům důkladnou vrstvu hydratačního krému.
4. Úprava nehtů
Nehty zkraťte pomocí kleštiček či nůžek na požadovanou délku. Měli byste je stříhat rovně, aby vám nezarůstaly do kůže. Nerovnosti zapilujte papírovým nebo keramickým pilníkem (pilujeme jakoby pod nehtem, když je pilujete shora, ztenčují se a třepí). Je-li to nezbytné, upravte i nehtovou kůžičku tak, že ji zatlačíte zpět. Zásadně ji nestříhejte!